Publications Office of the EU
Ramavtal konsult område 2, Byggkonstruktion, Arboga, Kungsör, Surahammar - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ramavtal konsult område 2, Byggkonstruktion, Arboga, Kungsör, Surahammar

  • Offentliggjort
    24/03/2025
  • Frist
    22/04/2025
  • Åbning af tilbuddene
    23/04/2025
  • I dag
    02/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Köpings kommun
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE125 Västmanlands län
Sektor (hoved-CPV)
71300000 Ingeniørvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
15,000,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
VMKF-U 2025.39
Beskrivelse

Beställarna avser att genom denna förfrågan upphandla ramavtal med 3-6 stycken konsulter för senare avrop av tekniska konsulttjänster inom området byggkonstruktion; utredning, projektering, konstruktionsberäkningar och statusbesiktningar. Beställaren ska även kunna avropa sakkunnig inom fukt genom detta avtal. Antagen konsult ska kunna erbjuda detta genom intern eller extern konsult.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=52168&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=52168&GoTo=Tender
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
23/04/2025 00:00
Tildelingsmetode
Ikke til rådighed
Anslået værdi
15,000,000.00 SEK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.