Publications Office of the EU
Tyskland-Stuttgart: Installation af varme-, ventilations- og klimaanlæg - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Stuttgart: Installation af varme-, ventilations- og klimaanlæg

  • Offentliggjort
    20/07/2020
  • Frist
    01/09/2020
  • Åbning af tilbuddene
    01/09/2020
  • Tildelt
    04/11/2020
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Landeshauptstadt Stuttgart – DLZ
Udførelsessted
NUTS code: DE111 Stuttgart, Stadtkreis
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE111 Stuttgart, Stadtkreis
Sektor (hoved-CPV)
45331000 Installation af varme-, ventilations- og klimaanlæg
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
211,562.07 EUR
Referencenummer for tilbuddet
4200_EU_010920
Beskrivelse

– ca. 260 m Schwarzrohr,
– ca. 800 m C-Stahlrohr von DN 15-DN 50,
– ca. 90 St. Heizkörper,
– ca. 300 m2 Fußbodenheizung.
Wärmedämmung für Heizungsrohre:
— 1 St. Fernwärmestation,
— 1 St. Frischwasserstation.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://meinauftrag.rib.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
01/09/2020 11:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
211,562.07 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: FM- Tech GmbH
Postadresse:
By: Urbach
Postnummer:
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.