Publications Office of the EU
Danmark-Ølstykke: Indsamling af affald - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Danmark-Ølstykke: Indsamling af affald

  • Offentliggjort
    24/06/2022
  • Frist
    20/07/2022
  • Åbning af tilbuddene
    20/07/2022
  • Tildelt
    10/08/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Egedal Kommune
Udførelsessted
NUTS code: DK013 Nordsjælland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DK013 Nordsjælland
Sektor (hoved-CPV)
90511000 Indsamling af affald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
48,500,000.00 DKK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
52,000,000.00 DKK
Referencenummer for tilbuddet
22/7665
Beskrivelse

Udbuddet er gennemført i henhold til Udbudslovens afsnit II (Lov nr. 1564 af 15/12/2015 med senere ændringer).
Egedal Kommune har udbudt hermed opgaven med indsamling og transport af de genanvendelige affaldsfraktioner, dvs.:
- Plast/Mad og Drikkevarekartoner (MDK)
- Papiraffald
- Glas
- Metal
- Pap
Kontraktstart er 1. januar 2023. Kontraktens længde er fastsat til 3 år, med mulighed for at forlænge i op til yderligere 12 måneder ved gensidig accept heraf fra begge parter.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://permalink.mercell.com/181779451.aspx
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
20/07/2022 23:59
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
48,500,000.00 DKK
Endelig kontraktværdi
52,000,000.00 DKK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: HCS A/S Transport & Spedition
Postadresse: Hvissingevej 100
By: Glostrup
Postnummer: 2600
Land: DNK
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.