Publications Office of the EU
Frankrig-Villeurbanne: Naturgas - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Villeurbanne: Naturgas

  • Offentliggjort
    20/06/2022
  • Frist
    18/07/2022
  • Åbning af tilbuddene
    18/07/2022
  • Tildelt
    01/09/2022
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
sigerly
Udførelsessted
NUTS code: FRK26 Rhône
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRK26 Rhône
Sektor (hoved-CPV)
09123000 Naturgas
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
585.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
F_2022_15
Beskrivelse

l'Objet de l'accord-cadre et des Marchés Subséquents qui en résulteront est la conclusion de contrats dits " en offre de marché " en vue d'alimenter en gaz naturel les points de livraison des MEMBRES du groupement de commandes.
L'alimentation en gaz naturel comprend :
- l'Accès au réseau public de distribution de gaz naturel et son utilisation dans le cadre d'un contrat unique ;
- la fourniture de gaz naturel ;
- la réalisation de prestations de services associés, détaillés dans le CCP

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://sigerly.e-marchespublics.com
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
18/07/2022 10:30
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.