Publications Office of the EU
Tyskland-Kornwestheim: Globale navigations- og positionsbestemmelsesudstyr (GPS eller tilsvarende) - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Kornwestheim: Globale navigations- og positionsbestemmelsesudstyr (GPS eller tilsvarende)

  • Offentliggjort
    25/05/2021
  • Frist
    22/06/2021
  • Åbning af tilbuddene
    22/06/2021
  • Tildelt
    26/10/2021
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Land Baden-Württemberg vertreten durch das Landesamt für Geoinformation und Landentwicklung Baden-Württemberg
Udførelsessted
NUTS code: DE115 Ludwigsburg
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE115 Ludwigsburg
Sektor (hoved-CPV)
38112100 Globale navigations- og positionsbestemmelsesudstyr (GPS eller tilsvarende)
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
733,950.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
LZBW-2021-02-019
Beskrivelse

Rahmenvereinbarung für die Beschaffung von Submeter GPS-Geräten für das Landesamt für Geoinformation und Landentwicklung Baden-Württemberg

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://ausschreibungen.landbw.de/Satellite/notice/CXUEYYDYY97
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
22/06/2021 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
733,950.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: GEOsat GmbH
Postadresse: Löhberg 78
By: Mülheim an der Ruhr
Postnummer: 45468
Land: DEU

Officiel betegnelse: GEOMATIK e.K. Dipl. Ing. (FH) H. Spahl
Postadresse: Ludwig-Thoma- Str. 18
By: Engelsberg
Postnummer: 84549
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.