Publications Office of the EU
Transport services for Tysvær municipality. - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Transport services for Tysvær municipality.

  • Offentliggjort
    25/04/2025
  • Frist
    26/05/2025
  • Åbning af tilbuddene
    26/05/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Tysvær Kommune
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO0A1 Rogaland
Sektor (hoved-CPV)
60120000 Taxikørsel
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
7,000,000.00
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
3
Referencenummer for tilbuddet
2025/2278
Beskrivelse

Tysvær municipality shall procure a four year framework agreement for transport services from August 2025. The framework agreement is divided into three sub-contracts:1. School transport dangerous school road 2. Passenger transport, including Patient transport3. Swimming busesFor more information, see each sub-contract. The municipality ́s proposal for a traffic safety plan is attached. The plan has recently been adopted, with some minor changes which are of no significance for this framework agreement.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://permalink.mercell.com/252957190.aspx
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://permalink.mercell.com/252957190.aspx
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
26/05/2025 13:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.