Publications Office of the EU
Tjekkiet-České Budějovice: Ansvarsforsikring for motorkøretøjer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tjekkiet-České Budějovice: Ansvarsforsikring for motorkøretøjer

  • Meddelt
    16/05/2014
  • Offentliggjort
    21/11/2014
  • Frist
    17/02/2015
  • Åbning af tilbuddene
    17/02/2015
  • Tildelt
    28/05/2015
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Jihočeský kraj
Udførelsessted
NUTS code: CZ031 Jihočeský kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
66516100 Ansvarsforsikring for motorkøretøjer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
60,000,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
57,460,920.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
OREG 61152/2014/pehr
Beskrivelse

Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění souboru vozidel Jihočeského kraje (cca 2 100 vozidel) na pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla (nazývané též jako povinné ručení) a havarijní pojištění vybraných vozidel Jihočeského kraje (cca 940 vozidel) od 1.7.2015. Předpokládá se uzavření pojistných smluv pro POV a HAV na dobu 5 let.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
17/02/2015 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
60,000,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
57,460,920.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Postadresse: Pobřežní 665/21
By: Praha 8
Postnummer: 186 00
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.