Publications Office of the EU
Rumænien-Constanta: Modernisering af skibe - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumænien-Constanta: Modernisering af skibe

  • Offentliggjort
    23/09/2016
  • Frist
    24/10/2016
  • Tildelt
    16/11/2016
  • Åbning af tilbuddene
    17/11/2016
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Agentia Romana de Salvare a Vietii Omenesti pe Mare
Udførelsessted
NUTS code: RO223 Constanţa
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
50245000 Modernisering af skibe
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,250,900.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,249,900.00 RON
Referencenummer for tilbuddet
x
Beskrivelse

Servicii suplimentare de Modernizare si retehnologizare a remorcherului maritim multifunctional cu clasa de gheata „Hercules”, conform caietului de sarcini.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
17/11/2016 18:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
2,250,900.00 EUR
Endelig kontraktværdi
2,249,900.00 RON
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Alteea SA
Postadresse: Parcela nr. 2, Platforma de beton (nord-est cladire Bursa Noua, Port Constanta)
By: Constanta
Postnummer: 900900
Land: ROU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.