Publications Office of the EU
Italien-Livorno: Forsikringstjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Livorno: Forsikringstjenester

  • Offentliggjort
    07/05/2014
  • Frist
    18/06/2014
  • Åbning af tilbuddene
    19/06/2014
  • Tildelt
    16/07/2014
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Comune di Livorno
Udførelsessted
NUTS code: ITI16 Livorno
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
66510000 Forsikringstjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
352,995.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
352,995.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Codice CIG 5732525547
Beskrivelse

il servizi di brokeraggio riguarda la consulenza nel settore assicurativo, relativamente alla stipula di nuove polizze e alla gestione di quelle in corso, compreso la gestione dei sinistri rientranti sotto la franchigia.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
19/06/2014 09:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
352,995.00 EUR
Endelig kontraktværdi
352,995.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: AON SpA
Postadresse: Via Andrea Ponti 8/10
By: Milano
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.