Publications Office of the EU
Danmark-Ballerup: Sikkerheds-, brandbekæmpelses, politi- og forsvarsudstyr - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Danmark-Ballerup: Sikkerheds-, brandbekæmpelses, politi- og forsvarsudstyr

  • Offentliggjort
    04/12/2020
  • Frist
    08/01/2021
  • Åbning af tilbuddene
    08/01/2021
  • Tildelt
    01/03/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Danish Defence Aquisition and Logistics Organisation
Udførelsessted
NUTS code: DK Danmark
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DK Danmark
Sektor (hoved-CPV)
35000000 Sikkerheds-, brandbekæmpelses, politi- og forsvarsudstyr
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
3,800,000.00 DKK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,760,000.00 DKK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Aquisition of a multibeam sonar system that can obtain hydrographic data for the Royal Danish Navy in areas of Greenland.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Danish Defence Acquisition and Logistics Organization
Nationalt registreringsnummer: 16-28-71-80
Postadresse: Lautrupbjerg 1-5
By: Ballerup
NUTS-kode: DK
Postnummer: 2750
Land: DNK
Kontaktperson: Mads Gøtke
Hovedadresse: www.fmi.dk
Elektronisk via:
https://www.ethics.dk/ethics/eo#/94552409-297e-4e2b-9840-2cfd7479fb89/homepage
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
08/01/2021 13:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
3,800,000.00 DKK
Endelig kontraktværdi
2,760,000.00 DKK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Teledyne Reson A/S
Postadresse: Fabriksvangen 13
By: Slangerup
Postnummer: 3550
Land: DNK
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.