Publications Office of the EU
ul. Kwietna 29, 38, 40, 41, 41A - Udarbejdelse af dokumentation som led i ECO Synergy Gdańsk - Instrument ELENA-opgaven. - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

ul. Kwietna 29, 38, 40, 41, 41A - Udarbejdelse af dokumentation som led i ECO Synergy Gdańsk - Instrument ELENA-opgaven.

  • Offentliggjort
    06/05/2024
  • Frist
    07/06/2024
  • Annulleret
    11/06/2024
  • I dag
    06/09/2026
Status
Annulleret
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Gdańskie Nieruchomości
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL634 Gdański
Sektor (hoved-CPV)
71220000 Arkitektprojektering
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Proceduren er afsluttet
Referencenummer for tilbuddet
TZ.250.45.2024.DPF
Beskrivelse

1.Bekendtgørelsens genstand er: a) udarbejdelse af fem separate dokumentationer for multiindustrielt design og omkostningsoverslag for termomodernisering (herunder isolering), renovering (renovering) og genopbygning med gennemførelse af design af byggeudstyr til byggefaciliteter beliggende i Gdańsk på: Det er ul. Kwietnej 29, grund nr. 156/10, registreringsområde 010, - ul. Kwietnej 38, grund nr. 175, 157/8 matrikelområde 010, - ul. Kwietnej 40, grund nr. 176/2, registreringsområde 010, - ul. Kwietnej 41, grund nr. 177 og 176/2, registreringsområde 010, - ul. Kwietnej 41A, grund nr. 177 og 178/2, registreringsområde 010, b) indhentning af administrative afgørelser om udførelse af bygge- og anlægsarbejder fra den kompetente arkitekt- og byggeforvaltningsmyndighed, der gør det muligt for den ordregivende myndighed at påbegynde bygge- og anlægsarbejder, c) udførelse af en engangsopdatering af investorernes omkostningsoverslag d) udøvelse af ophavsmandens tilsyn inden for rammerne af: - under udførelsen af bygge- og anlægsarbejder at fastslå, at gennemførelsen er i overensstemmelse med projektet - at nå til enighed om muligheden for at indføre alternative løsninger til dem, der er fastsat i projektet og meddelt af byggelederen eller investortilsynsinspektøren og i overensstemmelse med den indgåede kontrakt. 2.Detaljer er beskrevet i punkt 3 i udbudsbetingelserne.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c37d5ba2-e042-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c37d5ba2-e042-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
07/06/2024 13:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Ceną oferty jest wartość BRUTTO poz. 6 - RAZEM [poz.1+poz.2+poz.3+poz.4+poz. 5] z Formularza Cenowego stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, którą trzeba również podać w formularzu ofertowym. Ofertę stanowi Formularz ofertowy z formularzem cenowym.
Vægtning (procentdel, præcis) : 60
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Doświadczenie pierwszej osoby posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń skierowanej do realizacji zamówienia. Przez doświadczenie rozumie się ilość projektów w branży architektonicznej dotyczących termomodernizacji (w tym docieplenia) i remontu budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków, które uzyskały pozwolenie na budowę, wykonanych przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Vægtning (procentdel, præcis) : 15
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Doświadczenie drugiej osoby posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń skierowanej do realizacji zamówienia. Przez doświadczenie rozumie się ilość projektów w branży architektonicznej dotyczących termomodernizacji (w tym docieplenia) i remontu budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków, które uzyskały pozwolenie na budowę, wykonanych przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Vægtning (procentdel, præcis) : 15
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Doświadczenie osoby posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń skierowanej do realizacji zamówienia. Przez doświadczenie rozumie się ilość projektów w branży konstrukcyjno-budowlanej dotyczących przebudowy lub/i remontu budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków, które uzyskały pozwolenie na budowę, wykonanych przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Vægtning (procentdel, præcis) : 10
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Proceduren er afsluttet
Tildeling af kontrakten
Proceduren er afsluttet
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.