Publications Office of the EU
Frankrig-Paris: Vejrtjeneste - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Paris: Vejrtjeneste

  • Offentliggjort
    23/09/2014
  • Frist
    06/11/2014
  • Tildelt
    11/02/2015
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SIAAP
Udførelsessted
NUTS code: FR10 Île de France
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
71351600 Vejrtjeneste
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
259,860.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
13S0139
Beskrivelse

Fourniture de services et de données météorologiques adaptés aux besoins de gestion des ouvrages d'assainissement du SIAAP.
L'objet de ce marché est la fourniture de services et de données météorologiques adaptés aux besoins de gestion des ouvrages d'assainissement du SIAAP.
Ces prestations consistent en la mise à disposition de services et de données telles que les prévisions de pluie, l'intensité des précipitations, l'estimation des cumuls de précipitation, la pluviométrie, ainsi que les évènements électriques (orages) adaptés aux besoins du SIAAP
Références à la nomenclature européenne (CPV):
- objet principal: 71351600-9: Services de prévisions météorologiques
- objets complémentaires:
72310000-1: Services de traitement de données
72316000-3: Services d'analyse de données
72319000-4: Services de fourniture de données
Procédure de passation
La consultation est passée par appel d'offres ouvert en application des articles 33, 57 à 59 du code des marchés publics.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: syndicat Interdépartemental pour l'assainissement de l'agglomération Parisienne
Postadresse: 2, rue Jules César
By: Paris Cedex 12
Postnummer: 75589
Kontaktperson: Direction des Achats et de la Commande Service juridique et procédures achats - Bureau 408
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
259,860.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Rhea
Postadresse: Green park, 11 rue du Vieux Pont
By: Nanterre
Postnummer: 92000
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.