Publications Office of the EU
Anmodning om tilbud på en undersøgelse foretaget af Irish Aviation Authority i henhold til section 32 i Irish Aviation Act 1993 - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Anmodning om tilbud på en undersøgelse foretaget af Irish Aviation Authority i henhold til section 32 i Irish Aviation Act 1993

  • Offentliggjort
    05/12/2024
  • Frist
    29/01/2025
  • Åbning af tilbuddene
    29/01/2025
  • Tildelt
    22/04/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Department of Transport
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: IE061 Dublin
Sektor (hoved-CPV)
60400000 Lufttransport
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
150,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Den eller de personer, der udvælges til at foretage undersøgelsen, forventes at gennemgå, rapportere og om nødvendigt fremsætte henstillinger om myndighedens udførelse af sine lovbestemte funktioner, for så vidt de vedrører anvendelse og håndhævelse af tekniske standarder og sikkerhedsstandarder inden for rammerne af de relevante bilag fra Organisationen for International Civil Luftfart (ICAO), Den Europæiske Unions Luftfartssikkerhedsagentur (EASA) og Eurocontrol samt international bedste praksis.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=4797473
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=4797473
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
29/01/2025 16:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Cost
Vægtning (procentdel, præcis) : 60
Anslået værdi
150,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Egis_81632
Postadresse:
By: Farnborough
Postnummer: GU14 6UU
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.