Publications Office of the EU
Vejsalt - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Vejsalt

  • Offentliggjort
    13/05/2025
  • Frist
    11/06/2025
  • Åbning af tilbuddene
    11/06/2025
  • Tildelt
    02/07/2025
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Herning Kommune
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DK041 Vestjylland
Sektor (hoved-CPV)
14400000 Salt og ren natriumchlorid
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
26,000,000.00 DKK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
88.12.00-ø54-12-25
Beskrivelse

Udbuddet vedrører indkøb og levering af vejsalt til Herning Kommune og Vejdirektoratet. Udbuddet omfattet havsalt som vinterleverance og sommerleverance.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.ethics.dk/ethics/eo#/55643d3a-5cc6-43c9-8a05-5ddb39467928/homepage
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.ethics.dk/ethics/eo#/55643d3a-5cc6-43c9-8a05-5ddb39467928/homepage
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
11/06/2025 10:00
Indkøbere
Vejdirektoratet
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Pris
Anslået værdi
26,000,000.00 DKK
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Chemisafe A/S
Postadresse:
By: Helsingør
Postnummer: 3000
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.