Publications Office of the EU
Frankrig-La Roche-sur-Yon: Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-La Roche-sur-Yon: Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger

  • Offentliggjort
    17/11/2018
  • Frist
    16/01/2019
  • Åbning af tilbuddene
    16/01/2019
  • Tildelt
    03/05/2019
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Vendée Habitat — OPH de Vendée
Udførelsessted
NUTS code: FRG05 Vendée
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRG05 Vendée
Sektor (hoved-CPV)
71221000 Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,200,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
576,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
JUR 1366.01
Beskrivelse

Marché de maîtrise d'œuvre concernant la réhabilitation de 554 logements collectifs et des parties communes des bâtiments a, b, c, e, f, g, h, j, k, l, m, n dans le cadre du Programme de renouvellement urbain d'intérêt régional (PRIR) de la Vigne aux Roses à La Roche-sur-Yon.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://www.vendeehabitat.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
16/01/2019 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,200,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
576,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Armoen
Postadresse: 39 rue de la Villeneuve La Découverte — Bât. 1 Pen Men
By: Lorient
Postnummer: 56100
Land: FRA

Officiel betegnelse: Latitude
Postadresse: 15 avenue du 41 RI
By: Rennes
Postnummer: 35000
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.