Publications Office of the EU
Norge-Oslo: Installation af køleanlæg - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Norge-Oslo: Installation af køleanlæg

  • Offentliggjort
    05/05/2017
  • Frist
    16/06/2017
  • Åbning af tilbuddene
    16/06/2017
  • Tildelt
    05/07/2017
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Statens vegvesen
Udførelsessted
NUTS code: NO Norge
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: NO Norge
Sektor (hoved-CPV)
45331230 Installation af køleanlæg
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,500,000.00 NOK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,300,000.00 NOK
Referencenummer for tilbuddet
17/60399
Beskrivelse

There are several ICT rooms and ICT technical rooms with cooling that no longer functions satisfactory in the Norwegian Public Roads Administration's premises in Brynsengfaret 6, which are to be replaced with modern and more energy friendly technology that automatically regulates the cooling.
There is a need for a higher degree of security when notifying errors.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Statens vegvesen
Nationalt registreringsnummer: 971 032 081
Postadresse: Postboks 8142 Dep
By: Oslo
NUTS-kode: NO
Postnummer: 0033
Land: NOR
Kontaktperson: Leif Oddbjørn Møller
Hovedadresse: www.vegvesen.no
Elektronisk via:
http://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=185868&B=VEGVESEN
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
16/06/2017 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,500,000.00 NOK
Endelig kontraktværdi
1,300,000.00 NOK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Itek AS
Postadresse: Havnegata 1
By: Lillesand
Postnummer: 4790
Land: NOR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.