Publications Office of the EU
Kontrakt om offentlig tjeneste i forbindelse med gaderengøring og strandene i Valdés-rådet. - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Kontrakt om offentlig tjeneste i forbindelse med gaderengøring og strandene i Valdés-rådet.

  • Offentliggjort
    06/10/2025
  • Frist
    03/11/2025
  • Åbning af tilbuddene
    04/11/2025
  • Tildelt
    29/01/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Pleno del Ayuntamiento de Valdés
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES120 Asturias
Sektor (hoved-CPV)
90610000 Gaderengøring og -fejning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,853,822.54 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
CON/2024/51
Beskrivelse

Formålet med denne kontrakt er rengøring af følgende strande i Valdés kommune: Otur Beach, 1., 2. og 3. af Luarca, Cueva og Cadavedo (fra 1. juli til 15. september, herunder søndage og helligdage); samt gaderengøring i byen Luarca, Villar, urbaniseringer i Almuña, industriområdet Barcia og byområdet Trevías.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://contrataciondelestado.es/wps/poc?uri=deeplink:detalle_licitacion&idEvl=nJ2QXmN5gdjyoM4us5k4vw%3D%3D
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://contrataciondelestado.es/wps/poc?uri=deeplink:detalle_licitacion&idEvl=nJ2QXmN5gdjyoM4us5k4vw%3D%3D
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
04/11/2025 12:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Adscripción al contrato de la barredora .
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Aumento días de limpieza a presión o hidrolavado .
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Compromiso medioambiental y de calidad .
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Precio.
Vægtning (procentdel, præcis) : 45
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Memoria técnica.
Vægtning (procentdel, præcis) : 40
Anslået værdi
1,853,822.54 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: URBASER, S.A.
Postadresse:
By: Madrid
Postnummer: 28036
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.