Publications Office of the EU
PL-Bielsko-Biała: Programmeringsservice i forbindelse med applikationsprogrammel - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

PL-Bielsko-Biała: Programmeringsservice i forbindelse med applikationsprogrammel

  • Offentliggjort
    17/05/2011
  • Frist
    06/06/2011
  • Åbning af tilbuddene
    06/06/2011
  • Tildelt
    11/07/2011
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: PL225 Bielski
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
72212000 Programmeringsservice i forbindelse med applikationsprogrammel
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
888,390.24 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,378,830.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
ON.272.9.2011
Beskrivelse

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zaprojektowanie i wdrożenie Systemu Informacji o Terenie Powiatu Bielskiego (SIoT) w celu:
— optymalizacji procesów decyzyjnych poprzez sprawną elektroniczną komunikację oraz skrócenie czasu dostępu do dokumentów i niezbędnych informacji podnoszące efektywność i jakość tych procesów,
— wspomagania gospodarki przestrzenią,
— usprawnienia działania służb zarządzania kryzysowego,
— udostępniania informacji przez Internet oraz rozwoju e-usług spełniających potrzeby obywateli, podmiotów gospodarczych oraz instytucji,
— usprawnienia pracy Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej poprzez poprawę obsługi petenta oraz codziennej pracy urzędnika.
W ramach niniejszego zamówienia zrealizowane zostaną usługi:
— budowa oprogramowań aplikacyjnych Systemu Informacji o Terenie Powiatu Bielskiego,
— wdrożenie systemu wraz z jego zasileniem danymi,
— szkolenie użytkowników systemu. oraz dostawy:
— zakup serwerów, zestawów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i oprogramowań,
— zakup klimatyzatora do serwerowni.
Szczegółowy opis wytycznych technicznych i wymagań obligatoryjnych Zamawiającego co do oprogramowań aplikacyjnych, sprzętu komputerowego i wyposażenia zawarty jest w „Warunkach Technicznych będących Załącznikiem nr 1 do Projektu Umowy.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
06/06/2011 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
888,390.24 PLN
Endelig kontraktværdi
1,378,830.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.