Publications Office of the EU
Bulgarien-Lovech: Elektricitet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bulgarien-Lovech: Elektricitet

  • Offentliggjort
    06/08/2021
  • Frist
    03/09/2021
  • Annulleret
    10/12/2021
  • I dag
    05/09/2026
Status
Canceled
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
В И К АД
Udførelsessted
NUTS code: BG315 Ловеч
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG315 Ловеч
Sektor (hoved-CPV)
09310000 Elektricitet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,533,482.00 BGN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Proceduren er afsluttet
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Обхватът на поръчката включва доставка на нетна активна електрическа енергия общо за – 124 бр. обекта, както следва:
- доставка на нетна активна електрическа енергия от изпълнител, координатор на стандартна балансираща група за обектите на Възложителя, присъединени на ниво ниско напрежение, които са с инсталирани електромери за почасово отчитане (ИЕПО) на електрическата енергия - 31 бр. обекти, описани в Списък № 1 към Техническата спецификация;
- доставка на нетна електрическа енергия от изпълнител, координатор на стандартна балансираща група по стандартизиран товаров профил (СТП) и заплащане на услугите за достъп до електропреносната и електроразпределителна мрежа, пренос на електрическата енергия през електропреносната и електроразпределителна мрежа за 93 бр. обекти на Възложителя, присъединени на ниво ниско напрежение с инсталирани електромери без почасово отчитане на електрическа енергия, описани в Списък № 2 към Техническата спецификация;

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://app.eop.bg/today/149097
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
07/09/2021 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
2,533,482.00 BGN
Endelig kontraktværdi
Proceduren er afsluttet
Tildeling af kontrakten
Proceduren er afsluttet
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.