Publications Office of the EU
Italien-La Spezia: Generatorer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Italien-La Spezia: Generatorer

  • Offentliggjort
    14/09/2016
  • Frist
    03/10/2016
  • Åbning af tilbuddene
    04/10/2016
  • Tildelt
    02/11/2016
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Marinarsen
Udførelsessted
NUTS code: IT Italia
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
31120000 Generatorer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
425,930.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
366,275.42 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Ammodernamento di gruppi elettrogeneratori in container per la continuità dei servizi da fornire alle UU.NN. ai lavori e ai fabbricati dell'Arsenale M.M. di La Spezia.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
04/10/2016 10:00
Udførelsessted
CPV-kode

31120000 - Generatorer

45000000 - Bygge- og anlægsarbejder

Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
425,930.00 EUR
Endelig kontraktværdi
366,275.42 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: O.C.R.E.M. Srl
Postadresse: Piazza delle Industrie 8
By: Fossombrone (PU)
Postnummer: 61034
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.