Publications Office of the EU
millimeter bølge vektor netværk analyse - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

millimeter bølge vektor netværk analyse

  • Offentliggjort
    03/03/2026
  • Frist
    07/04/2026
  • Tildelt
    08/05/2026
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Technische Universität Clausthal - Institut für Elektrische Informationstechnik
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE916 Goslar
Sektor (hoved-CPV)
38000000 Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
435,822.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
02404/7070/10
Beskrivelse

Enhed til millimeter bølge vektor netværk analyse

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXS0YBQYTQHFR2V4
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXS0YBQYTQHFR2V4
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium: Summe der in den Bewertungskriterien erreichten Punkte
Type: quality
Beskrivelse: s. Leistungsbeschreibung
Vægtning (procentdel, præcis) : 40.00000000
Kriterium: Preis
Type: price
Beskrivelse: Der Preis fließt als Kriterium in die entscheidende Gewichtung des Gesamtangebotes mit ein. Das preisgünstigste Angebot erhält die volle Punktzahl von 10 Punkten. Ein Angebot, dessen Gesamtpreis eineinhalbmal so hoch wie der niedrigste Angebotspreis ist, erhält keine Punkte. Angebote, deren Preis zwischen dem niedrigsten Angebotspreis und dem eineinhalb- fachen niedrigsten Angebotspreis liegen, erhalten eine linear berechnete Punktzahl
Vægtning (procentdel, præcis) : 40.00000000
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
435,822.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Rohde & Schwarz GmbH & Co. KG
Postadresse:
By: München
Postnummer: 81671
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.