Publications Office of the EU
Rumænien-Galați: Asfalt - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumænien-Galați: Asfalt

  • Offentliggjort
    23/08/2022
  • Frist
    26/09/2022
  • Åbning af tilbuddene
    26/09/2022
  • Tildelt
    24/10/2022
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SERVICIUL PUBLIC ECOSAL GALATI
Udførelsessted
NUTS code: RO224 Galaţi
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO224 Galaţi
Sektor (hoved-CPV)
44113620 Asfalt
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
22,992,000.00 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
46,594,000.00 RON
Referencenummer for tilbuddet
12902/16.08.2022/23973046
Beskrivelse

Achizitionarea de mixturi asfaltice la cald cu agregate naturale concasate si bitum si adeseori cu polimeri, folosite la intretinerea imbracamintilor rutiere privind :
- Lucrari de plombare si trotuare asfaltate;
- Covoare si semicovoare asfaltice
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in
a 12 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 de zile

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: SERVICIUL PUBLIC ECOSAL GALATI
Nationalt registreringsnummer: RO 23973046
Postadresse: Strada: Prelungirea Brăilei, nr. 7A
By: Galati
NUTS-kode: RO224
Postnummer: 800435
Land: ROU
Kontaktperson: DANIELA PUSCOI
Hovedadresse: www.ecosalgl.ro
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
26/09/2022 15:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
22,992,000.00 RON
Endelig kontraktværdi
46,594,000.00 RON
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: TANCRAD
Postadresse: Strada Brăilei, Nr. 169J
By: Galati
Postnummer: 800343
Land: ROU

Officiel betegnelse: CITADINA 98
Postadresse: Strada Siderurgiştilor, Nr. 7
By: Galati
Postnummer: 800478
Land: ROU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.