Publications Office of the EU
Tyskland-Braunschweig: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med skolebygninger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Braunschweig: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med skolebygninger

  • Offentliggjort
    24/01/2022
  • Frist
    21/02/2022
  • Tildelt
    20/09/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Braunschweig
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE911 Braunschweig, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
45214200 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med skolebygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
97,114,944.44 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Totalunternehmerleistungen für die Errichtung (einschließlich der Planung), Zwischenfinanzierung und Instandhaltung einer 6-zügigen Gesamtschule ohne Primarbereich mit einer 4-Fach-Sporthalle und die Errichtung einer 2-zügigen Grundschule mit einer 2-Fach-Sporthalle und Herstellung der Außenanlagen.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Stadt Braunschweig
Postadresse: Ägidienmarkt 6
By: Braunschweig
NUTS-kode: DE911
Postnummer: 38100
Land: DEU
Kontaktperson: Christina Sorci-von Vegesack
Hovedadresse: www.braunschweig.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
97,114,944.44 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: GOLDBECK Public Partner GmbH
Postadresse: Ummelner Straße 4-6
By: Bielefeld
Postnummer:
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.