Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Bristol: Forlystelser, kultur og sport - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Forenede Kongerige, Det-Bristol: Forlystelser, kultur og sport

  • Meddelt
    10/04/2014
  • Offentliggjort
    03/05/2014
  • Frist
    06/06/2014
  • Tildelt
    03/06/2016
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Bristol City Council
Udførelsessted
NUTS code: UKK11 Bristol, City of
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: UKK11 Bristol, City of
Sektor (hoved-CPV)
92000000 Forlystelser, kultur og sport
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
38,000,000.00 GBP
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
38,000,000.00 GBP
Referencenummer for tilbuddet
Proactis Reqd 1001017 & 1001139
Beskrivelse

Bristol City Council has awarded a service concession contract for an operator for Bristol's new indoor entertainment arena. This is a service concession contract and accordingly is not subject to the tendering requirements set out in the 2006 Public Procurement Regulations.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
38,000,000.00 GBP
Endelig kontraktværdi
38,000,000.00 GBP
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SMG Europe Holding Limited
Postadresse: Metro Radio Arena, Arena Way
By: Newcastle
Postnummer: NE4 7NA
Land: GBR

Officiel betegnelse: Live Nation Entertainment Inc.
Postadresse: 2nd Floor, Regent Arcade House, 19-25 Argyll Street
By: London
Postnummer: W1F 7TS
Land: GBR

Officiel betegnelse: Arena Island Limited
Postadresse: 2nd Floor, Regent Arcade House, 19-25 Argyll Street
By: London
Postnummer: W1F 7TS
Land: GBR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.