Publications Office of the EU
Østrig-Wien: Rengørings- og sanitetstjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Østrig-Wien: Rengørings- og sanitetstjenester

  • Offentliggjort
    10/09/2016
  • Frist
    18/10/2016
  • Åbning af tilbuddene
    18/10/2016
  • Tildelt
    14/12/2016
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Technische Universität Wien | Gebäude und Technik
Udførelsessted
NUTS code: AT13 Wien
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: AT13 Wien
Sektor (hoved-CPV)
90900000 Rengørings- og sanitetstjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
10,850,000.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
6
Referencenummer for tilbuddet
2016-IFS.RNG-070
Beskrivelse

Reinigung für die Standorte der TU Wien, 6 Lose.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Technische Universität Wien / Gebäude und Technik
Postadresse: Resselgasse 3
By: Wien
NUTS-kode: AT13
Postnummer: 1040
Land: AUT
Kontaktperson: Mag. Astrid Steiner
Hovedadresse: https://www.gut.tuwien.ac.at/beschaffung/
Tilbud kan afgives
Submission for one lot only
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
18/10/2016 14:30
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.