Publications Office of the EU
Danmark-København: Virksomhed i forbindelse med administration - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Danmark-København: Virksomhed i forbindelse med administration

  • Offentliggjort
    30/11/2018
  • Frist
    28/12/2018
  • Åbning af tilbuddene
    28/12/2018
  • Tildelt
    11/03/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Nordisk Ministerråd - Sekretariatet
Udførelsessted
NUTS code: DK011 Byen København
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DK Danmark
Sektor (hoved-CPV)
75100000 Virksomhed i forbindelse med administration
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,500,000.00 DKK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,500,000.00 DKK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

De nordiske samarbejdsministre initierede i 2015 Nordisk Ministerråds program for demokrati, inkludering og sikkerhed (DIS programmet). Programmet var en direkte konsekvens af terrorangrebet i København i februar 2015 som var det seneste i rækken af flere terrorangreb i de nordiske lande og som gjorde at de nordiske lande ønskede at arbejde tættere sammen på dette område. Den vigtigste del af DIS programmet har været udvikling og driften af netværket Nordic Safe Cities. Man kan få mere information på http://www.norden.org/en/theme/nordic-safe-cities

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://permalink.mercell.com/95586272.aspx
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/12/2018 23:59
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,500,000.00 DKK
Endelig kontraktværdi
2,500,000.00 DKK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Nextstep by Bindslev A/S
Postadresse: Bygmestervej 57
By: København NV
Postnummer: 2400
Land: DNK
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.