Publications Office of the EU
Tildeling ved integreret kontrakt af den udøvende design og udførelse af renoveringsarbejder af den tidligere Liceo Classico Gulli og Pennisi i Centro Culturale Polivalente. - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Tildeling ved integreret kontrakt af den udøvende design og udførelse af renoveringsarbejder af den tidligere Liceo Classico Gulli og Pennisi i Centro Culturale Polivalente.

  • Tildelt
    13/03/2024
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
COMUNE DI ACIREALE
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITG17 Catania
Sektor (hoved-CPV)
45454000 Omstrukturering
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
5,909,600.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Dette er en integreret kontrakt for den udøvende udformning og udførelse af renoveringsarbejdet i det tidligere Liceo Classico Gulli e Pennisi i Centro Culturale Polivalente – National genopretnings- og resiliensplan – Project Aci Studente Center – M5C2 Investment 2.1 (PNRR). Finansieret med midler som omhandlet i ministerielt dekret af 30.12.2021, der indgår i den nationale genopretnings- og resiliensplan NextGenerationEU. CUP: C44E21000150001 – CIG: A004913E50

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: OFFERTA TECNICA
Vægtning (procentdel, præcis) :
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: OFFERTA RIDUZIONE TEMPORALE
Vægtning (procentdel, præcis) :
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: MASSIMO RIBASSO
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
5,909,600.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: RTI COSPIN SRL
Postadresse:
By: CATANIA
Postnummer: 95125
Land:
Officiel betegnelse: EDILAP SOC. COOP.
Postadresse:
By: CATANIA
Postnummer: 95129
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.