Publications Office of the EU
Sverige-Västerås: Vejtransport - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Västerås: Vejtransport

  • Offentliggjort
    08/05/2023
  • Frist
    08/06/2023
  • Åbning af tilbuddene
    09/06/2023
  • Tildelt
    30/06/2023
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Vafabmiljö Kommunalförbund
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE125 Västmanlands län
Sektor (hoved-CPV)
60100000 Vejtransport
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
25,000,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
25,000,000.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
2022/679-VMKF
Beskrivelse

Transport av flis och grot från Vafabmiljös anläggning på Gryta, Västerås till Mälarenergis anläggning i hamnen, Västerås.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afyejoxuuf&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
09/06/2023 00:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
25,000,000.00 SEK
Endelig kontraktværdi
25,000,000.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Mellansvenska Logistiktransporter AB
Postadresse: Box 377
By: UPPSALA
Postnummer: 75106
Land: SWE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.