Publications Office of the EU
Lüftungstechnik - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Lüftungstechnik

  • Offentliggjort
    27/09/2024
  • Frist
    06/11/2024
  • Åbning af tilbuddene
    06/11/2024
  • Tildelt
    04/12/2024
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Abfallwirtschaftsbetrieb des Landkreises Augsburg
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE276 Augsburg, Landkreis
Sektor (hoved-CPV)
45331210 Arbejde i forbindelse med ventilationsanlæg
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
627,840.84 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
494,038.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
FB 11- UKZ-043
Beskrivelse

Folgende Arbeiten im Rahmen der Lüftungstechnik werden ausgeschrieben: 1000 m2 Lüftungskanäle 580 m Lüftungsrohre 130 Stück Volumenstromregler 30 Stück Brandschutzklappen 20 Stück Schalldämpfer 130 Stück Rohrschalldämpfer 140 Stück Luftein- und Auslässe 5 Stück Kompakt Lüftungsgeräte 4 Stück Kanal Ventilatoren 5 Stück Dachventilatoren

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.meinauftrag.rib.de
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.meinauftrag.rib.de
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
06/11/2024 10:00
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Zuschlagskriterium ist zu 100 % Preis
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
627,840.84 EUR
Endelig kontraktværdi
494,038.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ATL Lufttechnik
Postadresse:
By: Tussenhausen
Postnummer: 86874
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.