Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Belfast: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med bygninger til sundhedsvæsenet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Forenede Kongerige, Det-Belfast: Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med bygninger til sundhedsvæsenet

  • Tildelt
    22/11/2016
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Belfast Health and Social Care Trust c/o CPD — Construction Division Health Projects
Udførelsessted
NUTS code: UKN0 Northern Ireland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: United Kingdom
Sektor (hoved-CPV)
45215100 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med bygninger til sundhedsvæsenet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
10,000,000.00
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
9,283,000.00 GBP
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

The Project is for the provision of a new Non-Clinical Support Building on the Royal Hospitals Site, Belfast. The new building will be 4 storeys in height and will provide office accommodation, workshops, stores, staff facilities, and associated plant. A new service yard will also be provided to serve the building. Owing to the topography of the site, a portion of the lower ground floor will be a basement construction. This floor will also connect into existing below ground services ducts which serve the wider hospital site. The new building is to be constructed in the centre of an Acute Hospital site. Site clearance works will be required as a part of the project, along with the alteration/ diversion of critical hospital services including steam, power, data and medical gases. Site works will also include the construction of a new entrance plaza, retaining walls, fencing, gates and general soft landscaping.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
10,000,000.00
Endelig kontraktværdi
9,283,000.00 GBP
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Felix O'Hare Co. Ltd
Postadresse: 88 Chancellors Road
By: Newry
Postnummer: BT35 8NG
Land: GBR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.