-
Offentliggjort17/11/2017
-
Frist19/12/2017
-
Åbning af tilbuddene19/12/2017
-
Tildelt05/02/2018
-
I dag05/09/2026
Værktøjer
Tyskland-Stuttgart: Tætningsarbejder
— ca. 1 070 m2 Schnellzementestriche auf Trennlage o. im Verbund,
— ca. 1 650 m2 Beschleunigter Zementestrich auf Trennlage o. im Verbund,
— ca. 1 150 m2 gebundene Ausgleichsschüttung,
— ca. 2 500 m2 Zementputz,
— ca. 150 m2 Putz in Becken,
— ca. 1 550 m2 Zementäre Verbundabdichtung,
— ca. 2 150 m2 Reaktionsharz-Verbundabdichtung,
— ca. 580 m2 Reaktionsharz-Verbundabdichtung in Becken,
— ca. 770 m2 Feinsteinzeugmosaik (Boden, Wand),
— ca. 1 700 m2 Feinsteinzeugfliesen im Wilden Verband (Boden, Wand),
— ca. 1 500 m2 Steinzeugfliesen (Wand),
— ca. 70 m2 Glasmosaik (Wand, Sonderbauteile),
— ca. 390 m2 Steinzeug-Beckenfliesen 12,5x25 cm (Boden, Wand, Treppen),
— ca. 30 m2 Steinzeugmosaik-Beckenfliesen 2,5x2,5 cm (Boden, Wand, Treppen),
— 44 m Finnische Rinne,
— 44 m Bamberger Rinne,
— 15 m Wiesbadener Rinne.
Officiel betegnelse: Landeshauptstadt Stuttgart – Dienstleistungszentrum Bauvertragswesen im Hochbauamt
Postadresse: Hauptstätter Str. 66
By: Stuttgart
NUTS-kode: DE111
Postnummer: 70178
Land: DEU
Hovedadresse: https://www.vergabe.stuttgart.de
Elektronisk via:
https://meinauftrag.rib.de/public/informations
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.