Publications Office of the EU
Sverige-Stockholm: Passerkort - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Stockholm: Passerkort

  • Offentliggjort
    10/12/2019
  • Frist
    15/01/2020
  • Åbning af tilbuddene
    16/01/2020
  • Tildelt
    31/01/2020
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Sveriges Television Aktiebolag
Udførelsessted
NUTS code: SE11 Stockholm
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE11 Stockholm
Sektor (hoved-CPV)
35123400 Passerkort
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,800,000.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
201960
Beskrivelse

Sveriges Television AB (SVT) inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av passerkortsämnen och tillbehör till passerkort. Målet med upphandlingen är att samordna och effektivisera inköpen av passerkortstillbehör inom PS-bolagen. Syftet med upphandlingen är att hitta en kostnadseffektiv och leveranssäker leverantör per beskrivet anbudsområde nedan som kan leverera till PS-bolagen.
Upphandlingen omfattar två anbudsområden:
1. Passerkortsämnen
2. Förbrukningsmaterial för passerkort

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afewullkij&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
16/01/2020 00:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
4,800,000.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: SERILINE AB.
Postadresse: BOX 17711
By: STOCKHOLM
Postnummer: 118 93
Land: SWE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.