Publications Office of the EU
Tyskland-Leipzig: Bygge-anlægsarbejde: sporvognsremiser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Leipzig: Bygge-anlægsarbejde: sporvognsremiser

  • Offentliggjort
    30/04/2014
  • Frist
    05/06/2014
  • Tildelt
    05/01/2015
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: DED51 Leipzig, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45234127 Bygge-anlægsarbejde: sporvognsremiser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
450,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
471,253.20 EUR
Referencenummer for tilbuddet
BAIII-319-05
Beskrivelse

Um- und Neubau Betriebshof Dölitz, BAIII, Straßenbahnwaschanlage und Wasseraufbereitung/ Stationärer Hochdruckreiniger.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
450,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
471,253.20 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: BHB Waschanlagen Vertriebs GmbH
Postadresse: Zeller Straße 10
By: Holzmaden
Postnummer: 73271
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.