Publications Office of the EU
"Energilagringsanlæg med system til integration af eksisterende solcelleanlæg med energilagring og med energiledelsessystem i disse anlæg" - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

"Energilagringsanlæg med system til integration af eksisterende solcelleanlæg med energilagring og med energiledelsessystem i disse anlæg"

  • Offentliggjort
    04/07/2025
  • Frist
    14/07/2025
  • Åbning af tilbuddene
    14/07/2025
  • Tildelt
    06/10/2025
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Gmina Książ Wielki
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL214 Krakowski
Sektor (hoved-CPV)
71323100 Projektering i forbindelse med elforsyningssystemer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
871,294.56 PLN
Referencenummer for tilbuddet
IN.271.4.2025
Beskrivelse

1. Kontraktens genstand er installation af energilagringsfaciliteter sammen med et system til integration af eksisterende solcelleanlæg med energilagring og et energistyringssystem i disse faciliteter til de levende støttemodtageres behov – beboere i Książ Wielki kommune ved at sikre en reduktion af elforbruget. 2. En detaljeret beskrivelse af kontraktens genstand, navnlig omfanget af kontraktens genstand, herunder de tekniske og brugsmæssige parametre for energilageranlæg, systemet til integration af eksisterende solcelleanlæg med det nyopførte solcellelageranlæg og kabelføring, findes i bilag 1 til frihandelszonen – »Beskrivelse af kontraktens genstand«. 3. Metoden til opfyldelse af kontraktens genstand er fastsat i bilag 2 til frihandelszonen – »Udkast til kontraktbestemmelser«. 4. Kontraktens genstand medfinansieres af de EU-midler, der er tildelt den ordregivende myndighed i projektet med titlen »Energilagringsanlæg«, projektnummer: FEMP.02.07-IZ.00-0184/24 (i det følgende benævnt: Projekt), der gennemføres under Den Europæiske Fond for Regionaludvikling, aktion: Støtte til udvikling af vedvarende energikilder – tilskud, prioritet: Europæiske miljøfonde, program: Europæiske fonde til Małopolska 2021-2027. 5. Arbejdsgiveren erklærer, at hvis beskrivelsen af kontraktens genstand indeholder en henvisning til standarder, tekniske vurderinger, tekniske specifikationer og/eller tekniske referencesystemer, tillader arbejdsgiveren løsninger svarende til dem, der er beskrevet.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://gminaksiazwielki.ezamawiajacy.pl
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://gminaksiazwielki.ezamawiajacy.pl
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
14/07/2025 12:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Skrócenie terminu na usunięcie awarii
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
871,294.56 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: FlexiPower Group Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
Postadresse:
By: Pabianice
Postnummer: 95-200
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.