Publications Office of the EU
Finland-Jyväskylä: Sand og ler - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Finland-Jyväskylä: Sand og ler

  • Offentliggjort
    25/08/2023
  • Frist
    25/09/2023
  • Åbning af tilbuddene
    25/09/2023
  • Tildelt
    28/11/2023
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Jyväskylän kaupunki
Udførelsessted
NUTS code: FI193 Keski-Suomi
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FI193 Keski-Suomi
Sektor (hoved-CPV)
14200000 Sand og ler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
308,000.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
14
Referencenummer for tilbuddet
D/3285/02.08.00.00/2023
Beskrivelse

Jyväskylän kaupunki pyytää tarjouksia hiekoitusmateriaalista paikalle toimittuna talvikaudelle 2023-2024. Hankittavat materiaalit ovat hiekoitussepeli 3-8 ja hiekoitushiekka.
Hankinta käsittää
- hiekoitussepelin toimituksen eri puolilla kaupunkia oleviin toimituspaikkoihin. Toimituspaikat ja arvioidut toimitusmäärät on esitetty liitteessä 2. Toimituspaikat on yhdistetty alueellisiksi kokonaisuuksiksi (tarjouspyynnön osat 1-11), joiden sisällä hinta on sama. Tarjouksen voi jättää useammasta alueellisesta kokonaisuudesta. Toimituspaikkojen sijainnit voivat muuttua alueen sisällä, myös toimituspaikkojen määrä alueella voi muuttua (uusia toimituspaikkoja tai toimituspaikkoja poistuu käytöstä)
- hiekoitushiekan toimituksen kolmeen toimituspaikkaan (tarjouspyynnön osat 12-14). Toimituspaikat ja arvioidut toimitusmäärät on esitetty liitteessä 2. Tarjouksen voi jättää useammasta kohteesta.
Hiekoitussepelin tulee täyttää liitteen 3 ja InfraRYL:n mukaiset laatuvaatimukset. Tuotteen tulee soveltua hiekoittamistarkoitukseen esim. raekokonsa, vedensitovuuden (jäätymisen estyminen) ja levitettävyyden osalta. Tilaaja voi varmistaa materiaalin sopivuuden hiekoitustarkoitukseen ennen varsinaisten toimituksien alkamista ja sopimuskauden aikana.
Hiekoitushiekan tulee täyttää liitteen 4 ja InfraRYL:n mukaiset laatuvaatimukset. Tuotteen tulee soveltua hiekoittamistarkoitukseen esim. raekokonsa, vedensitovuuden (jäätymisen estyminen) ja levitettävyyden osalta. Tilaaja voi varmistaa materiaalin sopivuuden hiekoitustarkoitukseen ennen varsinaisten toimituksien alkamista ja sopimuskauden aikana.
Tarjouksen voi jättää sekä osista 1-11 että osista 12-14.
Hinta ilmoitetaan €/tn (alv 0%) paikalle toimitettuna.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tarjouspalvelu.fi/jyvaskyla?id=469089&tpk=02bc9962-f6d3-4334-9d8d-6591d658ef11
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
25/09/2023 14:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.