Publications Office of the EU
Tyskland-Duisburg: Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Duisburg: Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed

  • Offentliggjort
    22/10/2019
  • Frist
    21/11/2019
  • Tildelt
    23/07/2020
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Immobilien-Management Duisburg
Udførelsessted
NUTS code: DEA12 Duisburg, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA12 Duisburg, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
110,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
143,615.51 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2019-0488-GS IMD
Beskrivelse

Leistungen der Objektplanung am Schulstandort des Gymnasium Elly-Heuss-Knapp, Duisburg.
Sanierung der Fensterflächen und Anpassung einzelner Trinkwasserentnahmestellen gemäß TrinkwV sowie Anpassung von einzelnen Heizflächen samt hydraulischem Abgleich, Herrichtung der NW-Fachräume, Herstellen der erforderlichen technischen Anschlüsse und der räumlichen Gestaltung, Umbau Differenzierungsräume und Inklusion.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.vergabe.metropoleruhr.de/VMPSatellite/notice/CXPSYDBYQWY
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
110,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
143,615.51 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: gpe projekt Gesellschaft für Planung & Entwicklung
Postadresse:
By: Meschede
Postnummer:
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.