Publications Office of the EU
Tyskland-Hamburg: It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Hamburg: It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support

  • Offentliggjort
    04/03/2020
  • Frist
    14/04/2020
  • Åbning af tilbuddene
    14/04/2020
  • Tildelt
    28/05/2020
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Berufsgenossenschaft für Gesundheitsdienst und Wohlfahrtspflege (BGW)
Udførelsessted
NUTS code: DE6 Hamburg
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE600 Hamburg
Sektor (hoved-CPV)
72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
480,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2020/05
Beskrivelse

Die Auftraggeberin setzt übergreifend ein Modernisierungsprogramm auf, um die IT-Infrastruktur der Auftraggeberin zu modernisieren und den zukünftigen Herausforderungen anzupassen. Hierbei wird auch die existierende Softwarebereitstellung und Infrastruktur-Provisionierung im Rahmen der Modernisierung der IT-Infrastruktur der Auftraggeberin vollständig erneuert und überarbeitet. Bei der Auftraggeberin kommt das Werkzeug MS SCCM bei der Softwareverteilung zum Einsatz. Die Auftraggeberin plant die Erst- und Neuinstallation von Arbeitsplatzrechnern sowie die Bereitstellung von Dritt- oder weiterer Software für Arbeitsplatzrechner und Server weiter zu automatisieren. Zur Umsetzung des Projekts fallen sowohl Planungs-, Konzeptions- als auch Umsetzungsleistungen an. Diese Projektleistungen sollen an einen externen Dienstleister vergeben werden.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Berufsgenossenschaft für Gesundheitsdienst und Wohlfahrtspflege (BGW)
Postadresse: Pappelallee 33/35/37
By: Hamburg
NUTS-kode: DE600
Postnummer: 22089
Land: DEU
Hovedadresse: http://www.bgw-online.de
Elektronisk via:
https://www.subreport.de/E44677529
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
14/04/2020 13:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
480,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Hays AG
Postadresse: Brandstwiete 1
By: Hamburg
Postnummer: 20457
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.