Publications Office of the EU
Forenede Kongerige, Det-Bristol: Udskiftning af forruder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Forenede Kongerige, Det-Bristol: Udskiftning af forruder

  • Tildelt
    07/09/2016
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: United Kingdom
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
50112120 Udskiftning af forruder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
850,000.00
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
850,000.00 GBP
Referencenummer for tilbuddet
PIIW001
Beskrivelse

Windscreen replacement services. The MOD requires a national network of automotive glass fitting centres and mobile fitting units to provide 24 hour, 365 days a year glass repair and replacement service for a wide range of vehicles from cars to heavy commercial vehicles and coaches.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
850,000.00
Endelig kontraktværdi
850,000.00 GBP
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Nationwide Windscreen Services Limited
Postadresse: 103 Loughborough Road
By: Loughborough
Postnummer: LE12 8XG
Land: GBR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.