Publications Office of the EU
Polen-Gdansk: Dele og tilbehør til motorkøretøjer og motorer hertil - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Gdansk: Dele og tilbehør til motorkøretøjer og motorer hertil

  • Offentliggjort
    15/11/2021
  • Frist
    15/12/2021
  • Åbning af tilbuddene
    15/12/2021
  • Tildelt
    31/01/2022
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Udførelsessted
NUTS code: PL Polska
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL Polska
Sektor (hoved-CPV)
34300000 Dele og tilbehør til motorkøretøjer og motorer hertil
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
448,004.06 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
287,560.98 PLN
Referencenummer for tilbuddet
44/2021
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych do pojazdów marki Opel dla Wydziału Transportu KWP w Gdańsku.Zakup będzie realizowany przez 24 miesiące od podpisania umowy.Realizacja dostaw będzie przebiegać etapowo, sukcesywnie w miarę potrzeb zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia minimum 12 miesięcznej gwarancji na dostarczany asortyment, jednakże nie krótszej niż gwarancja producenta wyrobu. Termin gwarancji liczony będzie od dnia dostarczenia asortymentu.W przypadku stwierdzenia w okresie gwarancji wad jakościowych w dostarczonym asortymencie.Wykonawca zobowiązany jest do wymiany części na wolną od wad w terminie nie dłuższym niż14 dni licząc od dnia złożenia reklamacji na koszt Wykonawcy.Termin płatności - 30 dni od daty dostarczenia faktury. Szczegółowy opis znajduje się w SWZ

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Postadresse: ul. Okopowa 15
By: Gdańsk
NUTS-kode: PL
Postnummer: 80-819
Land: POL
Kontaktperson: Sekcja Zamówień Publicznych KWP w Gdańsku, ul. Biskupia 23, 80-875 Gdańsk
Hovedadresse: http://pomorska.policja.gov.pl
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
15/12/2021 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
448,004.06 PLN
Endelig kontraktværdi
287,560.98 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Inter Cars SA
Postadresse:
By: Warszawa
Postnummer:
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.