Publications Office of the EU
Frankrig-Metz: Specialværktøjsmaskiner - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Metz: Specialværktøjsmaskiner

  • Offentliggjort
    20/09/2022
  • Frist
    19/10/2022
  • Åbning af tilbuddene
    19/10/2022
  • Tildelt
    06/12/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
université de Lorraine
Udførelsessted
NUTS code: FRF33 Moselle
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRF3 Lorraine
Sektor (hoved-CPV)
42611000 Specialværktøjsmaskiner
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
378,740.00 EUR
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
22B32
Beskrivelse

le présent marché a pour objet la fourniture, la livraison, l'installation, la mise en ordre de marche, la garantie, la formation à l'utilisation et la formation aux opérations de maintenance préventive et curative de premier niveau de machines d'usinage à commande numérique pour l'institut Universitaire de Technologie de Metz -Université de Lorraine

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: université de Lorraine
Postadresse: maison de l'université Ile du saulcy BP 80794
By: Metz
NUTS-kode: FRF3
Postnummer: 57012
Land: FRA
Kontaktperson: Service achats et marchés publics du site de Metz
Hovedadresse: http://www.univ-lorraine.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
19/10/2022 12:15
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.