Publications Office of the EU
Tjekkiet-Hradec Králové: Ingeniørvirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjekkiet-Hradec Králové: Ingeniørvirksomhed

  • Offentliggjort
    06/10/2017
  • Frist
    13/11/2017
  • Åbning af tilbuddene
    13/11/2017
  • Tildelt
    14/02/2018
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Královéhradecký kraj
Udførelsessted
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Sektor (hoved-CPV)
71300000 Ingeniørvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
19,500,000.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
10,950,000.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Předmětem veřejné zakázky je zajištění výkonu činnosti technického dozoru stavebníka (TDS) a koordinátora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) a poskytnutí souvisejících služeb při realizaci stavby dle projektových dokumentací s názvem „Modernizace a dostavba Oblastní nemocnice Náchod, a.s. – I. Etapa“ a „Příprava území pro uložení zeminy, opěrná stěna a oplocení, horní nemocnice Náchod“.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Královéhradecký kraj
Nationalt registreringsnummer: 70889546
Postadresse: Pivovarské náměstí 1245
By: Hradec Králové
NUTS-kode: CZ052
Postnummer: 500 03
Land: CZE
Kontaktperson: JUDr. Jana Blezzardová
Hovedadresse: http://www.kr-kralovehradecky.cz/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
13/11/2017 10:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
19,500,000.00 CZK
Endelig kontraktværdi
10,950,000.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Sudop Praha a.s.
Postadresse: Olšanská 2643/1a
By: Praha 3
Postnummer: 130 80
Land: CZE

Officiel betegnelse: Ekologický rozvoj a výstavba s.r.o.
Postadresse: nám. Československé armády 37
By: Jaroměř
Postnummer: 551 01
Land: CZE

Officiel betegnelse: Realstav MB spol. s r.o.
Postadresse: Klaudiánova 124/7
By: Mladá Boleslav
Postnummer: 293 01
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.