Publications Office of the EU
Østrig-Tulln: Vejmalingsarbejder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Østrig-Tulln: Vejmalingsarbejder

  • Tildelt
    06/05/2014
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: AT12 Niederösterreich
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45233221 Vejmalingsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,961,371.84
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,443,474.51 EUR
Referencenummer for tilbuddet
BOM 2014-2015 STBA2 VI003
Beskrivelse

Durchführung von Bodenmarkierungsarbeiten für die Jahre 2014-2015 mit der Option der Verlängerung von 2 x 1 Jahr.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
2,961,371.84
Endelig kontraktværdi
2,443,474.51 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: BG SWARCO-HEOSCONT GmbH/Ing. O. Richter & CO GmbH
Postadresse: Münchendorfer Straße 33
By: Guntramsdorf
Postnummer: 2353
Land: AUT
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.