Publications Office of the EU
Kemikalier - Fällningskemikalie, aluminiumbaserat för reningsverken - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Kemikalier - Fällningskemikalie, aluminiumbaserat för reningsverken

  • Offentliggjort
    21/05/2024
  • Frist
    14/06/2024
  • Tildelt
    09/07/2024
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Värnamo kommun
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE211 Jönköpings län
Sektor (hoved-CPV)
24000000 Kemiske produkter
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,300,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,500,000.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Avtalet omfattar successiva leveranser av Fällningskemikalie, aluminiumbaserat till Reningsverken i Värnamo kommun.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: tilladte
allowed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse:
Vægtning (procentdel, præcis) :
Anslået værdi
2,300,000.00 SEK
Endelig kontraktværdi
3,500,000.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Feralco Nordic AB
Postadresse:
By: Sölvesborg
Postnummer: 29435
Land:
Officiel betegnelse: Kemira Oyj
Postadresse:
By: Helsingfors
Postnummer: 00180
Land:
Officiel betegnelse: Feralco Nordic AB
Postadresse:
By: Sölvesborg
Postnummer: 29435
Land:
Officiel betegnelse: Kemira Oyj
Postadresse:
By: Helsingfors
Postnummer: 00180
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.