Publications Office of the EU
»Opførelse af brandbeholdere med vandudtag i Kliniska-skovdistriktet« - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

»Opførelse af brandbeholdere med vandudtag i Kliniska-skovdistriktet«

  • Offentliggjort
    09/10/2025
  • Frist
    28/10/2025
  • Åbning af tilbuddene
    28/10/2025
  • Tildelt
    20/01/2026
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kliniska
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL428 Szczeciński
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
210,538.54
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
466,415.34 PLN
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
SA.270.3.5.2025
Beskrivelse

Kontraktens genstand er opførelsen af to brandreservoirer med vandudtagsstationer og tilhørende infrastruktur i Kliniska-skovdistriktet. Kontraktens genstand var opdelt i to delkontrakter, nemlig delkontrakt nr. 1, der havde overskriften: »Opførelse af en brandbeholder i Pucko-skovbrug« og del nr. 2 med overskriften: »Opførelse af en brandbeholder i Sowno-skovbruget«. En detaljeret beskrivelse af kontraktens genstand findes i projektdokumentationen, der udgør bilag 1A og 1B til kontraktens vilkår og betingelser, og som består af: 1) For del nr. 1: A) Bilag 1.1 — Teknisk dokumentation — Udførelseskonstruktion — Reservoirets konstruktion B) Bilag 1.2 — Udskiftningsprojekt — Genopbygning af en skovvej C) Bilag 1.3 — Tekniske specifikationer for udførelse og godkendelse af bygge- og anlægsarbejder D) Bilag 1.4 — Afgørelse nr. 748/2024 af 17. december 2024 om byggetilladelser — Genopbygning af en skovvej (E) Bilag 1.5 – Afgørelse af 27. marts 2024 – Delvis ikke-indsigelse F) Bilag 1.6 — Måling af bygge- og anlægsarbejder 2) Del 2: A) Bilag 2.1 — Teknisk dokumentation — Udførelseskonstruktion — Reservoirets konstruktion B) Bilag 2.2 — Tekniske specifikationer for udførelse og godkendelse af bygge- og anlægsarbejder C) Bilag 2.3 — Meddelelse om opførelse/ikke-indsigelse af bygværker D) Bilag 2.4 — Måling af bygge- og anlægsarbejder.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c5886999-1627-4d7b-bfd9-424a7c90235a
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c5886999-1627-4d7b-bfd9-424a7c90235a
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/10/2025 10:15
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.