Publications Office of the EU
Contract for the delivery of an integrated mixed tenure development at Cairnsfoot Field, Sligo, Co.Sligo. - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Contract for the delivery of an integrated mixed tenure development at Cairnsfoot Field, Sligo, Co.Sligo.

  • Offentliggjort
    30/04/2025
  • Frist
    26/05/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Sligo County Council
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: IE042 West
Sektor (hoved-CPV)
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
50,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

This project is for the development of a site at Cairnsfoot Field for a sustainable mixed tenure residential development in accordance with Sligo County Council Development Plan and the Housing for All Action Plan. This is a Competitive Dialogue competition to identify a developer to deliver mixed tenure development on Cairnsfoot Field including 60 no. social units, and 10 no. affordable units.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=5494461
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=5494461
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Ikke til rådighed
Anslået værdi
50,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.