Publications Office of the EU
Belgien-Bruxelles: »Målrettede undersøgelser om anvendelsen af centrale arbejdsnormer« - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Belgien-Bruxelles: »Målrettede undersøgelser om anvendelsen af centrale arbejdsnormer«

  • Tildelt
    25/04/2016
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
75111000 Udøvende og lovgivende myndigheders tjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
149,992.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
VT/2015/042.
Beskrivelse

Levering af en undersøgelse, der vurderer anvendelsen af ILO's centrale arbejdsnormer i loven og i praksis i udvalgte tredjelande: Colombia, Georgien, Guatemala og Pakistan. Undersøgelsen skal hjælpe Europa-Kommissionen, Tjenesten for EU’s Optræden Udadtil og relevante EU-delegationer med at overvåge arbejdsnormer i forhold til EU's generelle præferenceordning (GSP Plus) og bestemmelserne for bæredygtig udvikling af EU's frihandels- og investeringsaftaler. Undersøgelsen skal også yde vejledning om, hvordan EU-aktiviteter kan hjælpe med at håndtere eventuelle mangler i anvendelsen.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
149,992.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ergon Associates Limited
Postadresse: 8 Coldbath Square, Garden Floor
By: London
Postnummer: EC1R 5HL
Land: GBR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.