Publications Office of the EU
Irland-Dublin: Reklamevirksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Irland-Dublin: Reklamevirksomhed

  • Offentliggjort
    05/10/2017
  • Frist
    20/10/2017
  • Åbning af tilbuddene
    20/10/2017
  • Tildelt
    01/06/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Bord Bia (Irish Food Board)
Udførelsessted
NUTS code: IE Éire/Ireland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: IE Éire/Ireland
Sektor (hoved-CPV)
79341000 Reklamevirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,900,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
MK/MPBS/09/17
Beskrivelse

Invitation to Tender for the provision of Media Planning and Buying Services 2017+.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Bord Bia (Irish Food Board)
Nationalt registreringsnummer: N/A
Postadresse: Clanwilliam Court, Lower Mount Street
By: Dublin
NUTS-kode: IE
Land: IRL
Kontaktperson: Mark Kedney
Hovedadresse: http://www.bordbia.ie
Elektronisk via:
http://irl.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=119092&B=ETENDERS_SIMPLE
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
20/10/2017 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
4,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
3,900,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Maxus Communications Ltd
Postadresse: 1 High Street
By: Dublin
Postnummer: Dublin 8
Land: IRL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.