Publications Office of the EU
Polen-Toruń: Instrumenter til operationsstuer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Toruń: Instrumenter til operationsstuer

  • Offentliggjort
    12/07/2022
  • Frist
    19/08/2022
  • Tildelt
    27/09/2022
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu
Udførelsessted
NUTS code: PL Polska
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL Polska
Sektor (hoved-CPV)
33162200 Instrumenter til operationsstuer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
127,500.72 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
127,500.72 PLN
Referencenummer for tilbuddet
W.Sz.Z:TZ-280-60/22
Beskrivelse

1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawów do mini histero-resektoskopii bipolarnych wykonywanych w znieczuleniu okołoszyjkowym.
1.2. Wymagane parametry techniczno-użytkowe oraz inne wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, określa Załącznik Nr 2 do SWZ.
1.3. Stosownie do wymogu określonego w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający stosując kryterium ceny o wadze przekraczającej 60%, określił w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 2 do SWZ) wymagania odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu
Postadresse: ul. Świętego Józefa 53-59
By: Toruń
NUTS-kode: PL
Postnummer: 87-100
Land: POL
Kontaktperson: Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia
Hovedadresse: www.platformazakupowa.pl/pn/wszz_torun
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
127,500.72 PLN
Endelig kontraktværdi
127,500.72 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: IMS Innovative Medical Solutions Bernaczyk Nowak Sp. j.
Postadresse: ul. Piękna 55/1
By: Poznań
Postnummer: 60-589
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.