Publications Office of the EU
Tjekkiet-Pardubice: Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjekkiet-Pardubice: Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger

  • Offentliggjort
    08/12/2020
  • Frist
    02/02/2021
  • Tildelt
    24/05/2021
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Pardubický kraj
Udførelsessted
NUTS code: CZ053 Pardubický kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ053 Pardubický kraj
Sektor (hoved-CPV)
71221000 Arkitekters tjenesteydelser i forbindelse med bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
4,467,200.00 CZK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,043,000.00 CZK
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Předmětem zakázky je zpracování projektu pro stavbu „Zámek Pardubice - vybudování návštěvnického centra a stálých expozic“ ve stupních dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro zadání/provádění stavby. Dále je předmětem zakázky zpracování projektu vnitřního vybavení stavby vč. vybavení expozice. Součástí předmětu zakázky je i výkon autorského dozoru projektanta po dobu provádění stavby. Součástí plnění je i zajištění potřených průzkumných prací a inženýrská činnost.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Pardubický kraj
Nationalt registreringsnummer: 70892822
Postadresse: Komenského náměstí 125
By: Pardubice
NUTS-kode: CZ053
Postnummer: 532 11
Land: CZE
Kontaktperson: Ing. Kateřina Drahovzalová
Hovedadresse: http://www.pardubickykraj.cz/
Elektronisk via:
https://zakazky.pardubickykraj.cz/vz00002852
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
4,467,200.00 CZK
Endelig kontraktværdi
3,043,000.00 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Masák & Partner, s.r.o.
Postadresse: Rooseveltova 575/39
By: Praha
Postnummer: 160 00
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.