Publications Office of the EU
UK-Belfast: Opførelse af enfamiliehuse - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

UK-Belfast: Opførelse af enfamiliehuse

  • Offentliggjort
    07/11/2012
  • Frist
    04/12/2012
  • Tildelt
    29/03/2013
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ulidia Housing Association
Udførelsessted
NUTS code: UKN Northern Ireland
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45211300 Opførelse af enfamiliehuse
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
750,000.00 GBP
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
969,000.00 GBP
Referencenummer for tilbuddet
Botanic Apartments Belfast
Beskrivelse

Contract Duration 52 weeks;
Estimated Contract Value 750 000 GBP;
Site Brownfield;
Build type New Build;
Housing Mix 9 x 3 person 2 bedroom apartments;
3 x 2 person 1 bedroom apartments;
CFSH/Building Regs Building Regulations (Northern Ireland) 2012;
Secured by design Yes;
Lifetime Homes Yes.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
750,000.00 GBP
Endelig kontraktværdi
969,000.00 GBP
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: McGurran Construction
Postadresse: Main Street
By: Derrygonnelly
Postnummer: BT93 6HZ
Land: GBR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.